Haber

Avusturya’ya Uçan Türkler

AVUSTURYA’da düzenlenecek olan Kayakla Uçuş Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Arda İpcioğlu (25) ve Muhammed Ali Bedir (22) kariyerlerinde dördüncü kez uçuş rampasında yarışacak. “Uçan Türk” lakaplı Arda İpcioğlu, “Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Avusturya’nın Kulm Mitterndorf kentinde 27-29 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan Kayakla Uçuş Dünya Kupası’na katılacak olan Arda İpcioğlu ve Muhammed Ali Bedir, antrenman yaptıkları Slovenya’dan karayoluyla yola çıktı. Mesleklerinde dördüncü kez uçuş rampasından atlayacak olan İpcioğlu ve Bedir, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

Slovenya’da çok iyi bir antrenman geçirdiklerini belirten Arda İpcioğlu, “Bu sezon şu ana kadar 14 dünya kupası müsabakasına katıldım. 12 müsabakada elemeyi geçmeyi başardım. Bu 12 yarışın 4’ünde dereceye girmeyi başardım. Avusturya’daki müsabakaların ardından “Muhammed Ali Bedir ile Nisan ayının ilk haftasına kadar sürecek sezonda yaklaşık 19 dünya kupası müsabakasına daha katılacağız. Yarışmada ikimizin de hedefi, bana ait olan 196,5 metrelik Türkiye rekorunu daha da ileriye, 200 metreye çıkarmak” dedi.

Bu dönem 8 dünya kupası yarışına katılan ve 5 kez elemeyi geçen Muhammed Ali Bedir, “Arda ile yarışmalara çok iyi hazırlandık. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

safranbolu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu