Ekonomi

Gazze’de su sıkıntısı uzun kuyruklara neden oluyor

İsrail’in yoğun bombardımanı ve ablukası altında bulunan Gazze Şeridi’nde su dolum tesisi, Gazzelilere su ihtiyaçlarını karşılamak için kapılarını açarken, su almak için tesisin önünde bekleyen kalabalık da oluştu.

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze’ye yoğun bombardımanını sürdürürken, bölgedeki insani kriz de derinleşmeye devam ediyor.

İsrail’den Gazze Şeridi’ne uzanan boru sınırında su akışının kesilmesi sonucu bölgede su sıkıntısı yaşanırken, Gazze’de bir su dolum tesisi, her gün 2 saat boyunca kapılarını halkın ihtiyacını karşılayacak şekilde açacağını duyurdu. Filistinlilerin su ihtiyaçları.

Su doldurmak için Deir Belah bölgesine gittiler

Bunun üzerine Filistinliler Deir Belah bölgesindeki tesise su doldurmak için akın etti.

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), on binlerce yerinden edilmiş kişinin barındığı kurumların su, sabun ve sterilizasyon ekipmanı gibi hijyen olanaklarından mahrum bırakıldığını duyurdu.

UNRWA’dan bugün yapılan açıklamada, Gazze’de suyun yanı sıra gıda ve tıbbi malzemelerin de tükendiği konusunda uyarıda bulunuldu. “Hastalık riskleri artarken Gazze büyük bir sağlık tehlikesinin eşiğinde.” Onun sözleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu