Haber

Vatandaşlar Başkan Dündar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Cuma namazını yenilenen istinat duvarı, abdesthane ve tuvaletleri, çay salonu, okuma salonu ve bahçe düzenlemesiyle özgün bir görünüme kavuşan tarihi Hamzabey Camii’nde kıldı, camide vatandaşlarla buluşmaya geldi. namazdan sonra bahçe

Her hafta cuma namazını farklı bir mahallede kılan ve ardından vatandaşlarla buluşmaya gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın bu haftaki adresi Hamzabey mahallesi oldu. Son 10 yılda yapılan çalışmalarla özgün bir görünüme kavuşan tarihi Hamzabey Camii’nde namazın ardından vatandaşlarla oturup çay içen Önder Mustafa Dündar, yıkılmak üzere olan istinat duvarını güçlendirdiklerini söyledi. zamanla caminin abdest ve tuvaletlerini yenilemiş, ayrıca Kur’an Kursu ve çevresi için düzenlemeler yapmıştır. söylenmiş. Tarihi Hamzabey Camii’nin zemin ve yeşil alan düzenlemelerinin tamamlanmasıyla maneviyatının daha da hissedilir hale geldiğini belirten Önder Dündar, “Hamzabey Camii, şehrimizdeki en önemli manevi değerlerimizden biridir. Zamana yenik düşüp kaybolan tarihi eserlerimiz olsa da Osmanlı’nın kuruluşundan günümüze ulaşan bu eserlerin maneviyatını başka hiçbir yerde bulamazsınız. Bu güzelliklerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması çok önemli” dedi.

Osmangazi’nin 136 mahallesine de hizmet verdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Vatandaşlarımızdan gelen talepler hiç bitmiyor. Sunulan hizmetler yeni talepleri de beraberinde getiriyor. Keyifli olan her iş, vatandaşlarımızın mahallesini sahiplenmesi için bir vesiledir. Değerli olan Bursa’da var olan tarihi dokuyu ve tarihi kimliği korumak ve yaşatmaktır. Biz de öyle yapıyoruz. Tarihi mirası canlandırırken mahallelerimize yeni meydanlar, hizmet binaları, parklar, spor tesisleri gibi birçok hizmeti de üretiyoruz. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için çok çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hizmetlerimizi takdir etmesi ve sahiplenmesi bizler için ayrı bir motivasyon. Osmangazi ve Bursa için hizmet üretmeye devam edeceğiz.”

Çay içtikten sonra Başkan Dündar ile sohbet eden vatandaşlar, Dündar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Mahalle sakinleri adına konuşan bir vatandaş, “Cami cemaati ve mahalle sakinleri olarak Hamzabey Camii ve çevresinde yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bugün başkanımızdan herhangi bir talebimiz olmayacak. Çünkü cami ve çevresi için gereğinden fazlasını yapmıştır. Allah ondan razı olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu