Yaşam

İftar menüleri 2024: 27. Gün İftar Menüsü

Ramazanın bitmesine sayılı günler kala, yine mutfağımıza girip birbirinden lezzetli ve pratik yemekler ile sevdiklerimizi iftar sofrasında ağırlamaya devam ediyoruz.

Bu gün 27. gün iftar menüsü ile sizlerleyiz. Bugüne kadar lezzetten asla ödün vermedik, vermeyeceğiz de. Ramazan Bayramına yaklaştıkça artan heyecan ile haydi son iftar sofralarımızı hazırlamak için mutfağa!

27. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Pirpirim aşı,
  • Tavuk haşlama,
  • Pancar soslu makarna,
  • Ağlayan pasta

PİRPİRİM AŞI27. gün iftar menüsüne Gaziantep’te adına pirpirim denilen semizotu çorbası ile başlangıç yapıyoruz. demir ve folik asit bakımından zengin olan semizotu, klasik salata tarifinden bambaşka bir şekilde ve lezzette iftar soframızda.

Ekşili semizotu çorbası da denir: Pirpirim aşı tarifi

TAVUK HAŞLAMATavuk haşlama, belki de mutfağımızın en klasik tariflerinden bir tanesidir. Soğan, sarımsak ve patates ile birlikte terbiye de eklenerek yapılan en pratik ve lezzetli ana yemeklerden bir tanesidir.

Ustasından: Tavuk haşlama tarifi

PANCAR SOSLU MAKARNATavuk haşlama tarifinin yanına tabi ki pirinç pilavı olsaydı mükemmel olurdu. Ancak makarna da alternatif olarak yanına yapılabilecek en lezzetli tariflerden bir tanesidir. Üstelik bu makarna bildiğiniz makarnalardan asla değil!

Rengi kendisinden tarifi: Pancar soslu makarna tarifi

AĞLAYAN PASTA27. gün iftar menüsüne, tazecik bir tarif ile geldik. Çocukluğumuzdan aşina olduğumuz ağlayan pastayı bu gün sevdiklerinize kendi ellerinizle yapmaya ne dersiniz?

Tam ölçülü, en kolay: Ağlayan pasta tarifi

Farklı bir menü alternatifi için:

Şimdiden afiyet olsun!

28. gün iftar menüsü için tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu